Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ROG TOTI USERI SA FIE ATENTI LA ACEST MESAJ: SITEUL SE MUTE PE O NOUA ADRESA: www.anime-jp.in-goo.com PROMIT CA IN APX O H VO REUSI SA TERMIN NOUL SITE SI MA SA VA TRIMIT LA TOTI UN PM CU NOUA ADRESA! VA ROG NU IGNORATI MESAJUL!
 
HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Fiica lunii ~~~ Visul pierdut

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Dream Goddess-Yume
Moderator
Moderator
Dream Goddess-Yume


Female
Number of posts : 50
Age : 31
Locatie : Land of unacomplished dreams
Registration date : 2006-06-29

Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime18.08.06 13:06

am mai scris o povestioara , ma rog ... n`am scris prea moolt , de aceea o sa pun putin kte putin si destul de rar ... e mai diferita dekt Fata umbra si totusi au ktva trasaturi comune ... la un moment dat actiunea o sa aiba loc o schimbare brusca si poate k o sa aveti impresia k totul ia un ritm accelerat , dar revine repede la cursul normal ... sa vad c pareri aveti ...

uitati personajele :


Yume
Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Mizukirh4

Dante
Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Darkko4

Andoria
Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Kaedeerd0

Capitolul 1

Ploua . Fiori reci ma cuprindeau la atingerea fiecarei picaturi de apa . Am privit spre cer . Luna se ivea sfioasa dupa un nor negru , care se micsora vazand cu ochii . Picaturi de ploaie imi picurau in ochii , ce incepusera sa ma usture . Lacrimi fierbinti mi se scurgeau pe obraji , amestecandu-se cu picaturile reci de ploaie . Am oftat si am mers ami departe . Totul se lumina incet , iar ultimul strigat al naturii , tunetul , inceta . M-am prabusit la pamant . Nu mai aveam pic de putere . Am deschis incet ochii . Imi simteam tampla patrunsa de pietrele de pe jos , iar iarba mi se incurca prin par . M-am sprijinit in maini incercand sa ma ridic , dar imi simteam corpul mult prea greu , iar mainile imi tremurau ingrozitor , asa ca m-am prabusit din nou la pamant . Am scancit incet de durere , ca un animal intr-o cusca , cusca mea fiindu-mi propriul corp . Am incercat din nou sa ma ridic , dar era in zadar , mainile imi intepenisera , iar durerea era imensa …
-Ah …am nevoie de ajutor .
Insa in jur nu era nimeni . Strazile erau pustii , batea vantul , iar mirosul proaspat al aerului imi patrundea in nari . M-am ridicat in cele din urma sprijinita in genunchi si am incercat sa stau in picioare . Am reusit , dar tremuram , iar mainile imi erau paralizate .
Am ramas in picioare langa balconul de langa care tocmai ma ridicasem . Vantul m-a lovit cu brutalitate in fata de parca ar fi vrut sa ma arunce din nou la pamant . Am clipit de mai multe ori , incercand sa alung aerul rece care imi patrundea in ochi .
-Yume ?! am auzit un glas strigandu-ma si am tresarit . M-am intors spre locul de unde se auzea glasul si am zambit , lacrimi mi s-au scurs din nou pe obraji si mi s-au prelins in jos , pe gat . In timp ce spuneam un cuvant atat de drag , un nume atat de iubit , ma prabuseam incet la pamant .
-Dante !
Am simtit cum sunt prinsa in brate , dar nu puteam sa vad nimic . Doar auzeam si simteam , nu eram nici constienta , dar nici inconstienta … ceva foarte straniu mi se intampla . Auzem glasul lui Dante . Vorbea cu cineva .
-Da , si am gasit-o asa …
-Dar nu stii ce are ? rasuna un al doilea glas , feminine de data asta .
-Nu , Andoria , n-am nici cea mai vaga idιe .
-Ce se intampla ? m-am ridicat eu incet de pe canapea .
-Yume !!! Esti bine !!!
-Nu prea sunt sigura de asta … Dante , imi pare atat de bine ca m-ai gasit …
L-am privit pe Dante , inalt , mai inalt cu un cap decat mine , cu par violet , la fel ca si ochii , care sclipeau atat de vii si prietenosi , foarte chipes si purtand o costumatie neagra .
Mi-a zambit .
-Ma bucur ca te-am gasit , Yume !
Ne-am privit indelung , cand deodata , rasuna glasul Andoriei .
-Intrerup ?
-Ce sa fie ? am zis noi doi in acelas timp .
Andoria a chicotit , dar nu a mai zis nimic , ci ne-a facut cu mana si a plecat . Parul ei auriu sclipi cand iesi afara , la soare .
-Verisoara ? o striga Dante .
-Ce e ?
Am iesit impreuna cu Dante . Andoraia ne privea incruntata .
-Voi doi ce aveti ?
-Ce s-avem ? m-am incruntat eu .
Andoria nu zise nimic , dar avea aceeasi sclipire stranie in ochi pe care o observam adesea la Dante . Chiar daca fata avea ochi albastri , ea si cu verisorul ei aveau exact aceeasi privire si o sclipire caracteristica , despre care nu stiu sigur in ce situatii apare .
-Hai acasa , vere . Pa , Yume ! imi facu ea cu ochiul , iar eu am murmurat un `pa!` nesigura …
I-am privit pe prietenii mei indepartandu-se , dupa care m-am intors in casa si m-am trantit pe canapea . Amintirea a ceea ce mi se intamplase mai devreme ma bantuia . Dar de ce ma plimbam pe strada in ploaie si … cum de nu-mi aminteam cand iesisem din casa . Puteam sa jur ca la 10 ma dusesem la culcare .
-Ce e cu mine ?!
Mi-am privit mainile speriata si am inceput sa ma gandesc ca reactionez exact ca un om nebun . M-am dus la oglinda si m-am privit . Eram palida si aveam ochii rosii … parul meu roscat atarna fara viata pe langa corpul meu suplu . Ochii mei albastrii-safir erau acoperiti de o pelicula de roseate . Am clipit brusc .
-Ce mi se intampla ?
Brusc totul fu acoperit de ceata , iar eu m-am prabusit cu putere la pamant . Capul ma durea ingrozitor ,insa curand , durerea inceta , iar eu nu mai eram constienta de ceea ce se intampla in jurul meu …


~~~va urma~~~


Last edited by on 22.08.06 12:11; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.tipeangelanime.myforum.ro
Akate
Founder Admin
Founder Admin
Akate


Female
Number of posts : 198
Age : 32
Locatie : My darkness lite
Registration date : 2006-06-28

Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Re: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime18.08.06 13:54

Foarte frumos, sincer imi place felul in care ai scris si povestea...te tine in suspans, astept sa mai pui cat mai curand poti.
Back to top Go down
http://animeheart.heavenforum.com
dea91
Novice
Novice
dea91


Female
Number of posts : 13
Locatie : From the lost world of angel
Registration date : 2006-06-29

Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Re: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime22.08.06 12:04

chiar ca este beton.... place,place.... imi place cum ai descris personajele si cum se petrece actiunea.... bv bv.... sa mai pui ca este buna povestea Very Happy
Back to top Go down
http://www.freeforum101.com/forum/mina.html
Dream Goddess-Yume
Moderator
Moderator
Dream Goddess-Yume


Female
Number of posts : 50
Age : 31
Locatie : Land of unacomplished dreams
Registration date : 2006-06-29

Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Re: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime28.08.06 18:30

sa continuam ... happy u like it Very Happy

Capitolul 2

-Yume-chan! Trezeste-te , Yume ! … te rog …
Am deschis ochii si am zarit-o pe Andoria privindu-ma ingrijorata .
-Unde suntem ? am intrebat eu .
Andoria mi-a zambit , insa nu era un zambet vessel , ci unul cat se poate de chinuit .
-Ei bine … chiar nu stiu ce s-a intamplat , dar suntem in padure … si nu stiu cum de mi s-a nazarit sa vin aici tocmai acum , cand tu …
-Cand eu ce ?
-De unde sa stiu eu ?! Te-am gasit inconstienta aici … Ce Dumnezeu ti-a venit sa pleci de acasa , mai ales ca sa vii aici … Ce se intampla ?
-Ti-as spune daca as stii …
-Dar …Ehem … bine , sa mergem acasa acum , bine ?
-Bine , hai !
Am mers in tacere pana acasa . Usa era intredeschisa , iar eu imi doream eneorm sa nu fi intrat nimeni inauntru … Am pasit peste prag si am privit inauntru . Totul parea in regula … Andoria inca astepta afara si nu pricepeam de ce .
-Ce e ? m-am dus spre ea .
-Ah … Nimic .
Fata pleca imediat , lasandu-ma sa ma holbez dezorientata in urma ei . Mi-am scuturat capul , apoi mi-am trecut mana prin par si am zarit ceva ciudat . Parul meu avea niste suvite caudate de o noanta de albastru .
-Ce e asta ? am tresarit .
Am fugit spre baie si m-am privit in oglinda . Aratam ciudat . Parul meu parea sa se schimbe ca si culoarea unui cameleon . Din mov devenea rosu . Dar ce mi se intamplase ?
M-am intins pe canapea si mi-am trecut mana peste ochi . Am incercat sa alung orice gand care incerca sa mi se strecoare in minte , dar unul dintre ele nu l-am putut infrange si m-am simtit nevoita sa vorbesc cu cineva despre ce mi se intampla , despre ciudatele transformari care pareau sa mi se intample , caci simteam o putere imensa crescand in mine . Am mers acasa la Dante si am batut in usa de aurie cu putere . In prag s-a ivit tanarul , care parea cam adormit si trist .
-Yume ?! Ce s-a intamplat ? m-a privit uimit , iar eu I-am comunicat prin priviri ca am nevoie sa stau jos si el m-a invitat inauntru si m-a invitat sa stau pe canapea .
M-am asezat si l-am privit in continuare pe Dante fara sa spun nimic .
-Ce s-a intamplat ? a incercat el sa inceapa o discutie .
Am suspinat . Simteam o durere imensa .
-Nu stiu ce se intampla , dar Dante , sunt sigura de un singur lucru … nu mai sunt o fata obisnuita .
-Poftim ?
-Stiu ca poate nu ma intelegi , dar s-au schimbat multe lucruri brusc . Simt o putere imensa crescand in mine … O putere ciudata … Nu stiu daca mai e cineva asa ca mine , sa simta ce simt eu , sa treaca prin ce trec eu …
Baiatul ma privea , dar nu zicea nimic , insa eu stiam ca ma credea … o simteam .
-Vreau sa … sa nu ma mai simt atat de singura . Andoria cred ca nu mai are incredere in mine . M-a privit ciudat toata seara si brusc a plecat fara sa spuna nimic .
-Si de ce ai venit la mine ?
-Nu stiu , chiar nu stiu … dar cred ca tu ma intelegi , ca tu ma asculti .
Dante zambi , iar eu m-am simtit mai bine . Am mai stat o vreme cu el , incercand sa mai uit de sentimentele ciudate ce ma strabateau si nu-mi dadeau pace si aproape am reusit , dar puterea dinauntrul meu punea stapanire pe mine si la fel si toate schimbarile , sentimentele … simteam cum deveneam alt om , dar … cine ?


~~~va urma~~~
Back to top Go down
http://www.tipeangelanime.myforum.ro
Ayumi
Novice
Novice
Ayumi


Female
Number of posts : 11
Age : 32
Locatie : Somewhere around the world
Registration date : 2006-11-09

Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Re: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime12.11.06 19:19

Va urma......cand?Waiting for something to happen!Poveste super si vreau continuarea.Asa ca go one!Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Empty
PostSubject: Re: Fiica lunii ~~~ Visul pierdut   Fiica lunii ~~~ Visul pierdut Icon_minitime

Back to top Go down
 
Fiica lunii ~~~ Visul pierdut
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Fan Zone :: Fan Fic-
Jump to: