Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ROG TOTI USERI SA FIE ATENTI LA ACEST MESAJ: SITEUL SE MUTE PE O NOUA ADRESA: www.anime-jp.in-goo.com PROMIT CA IN APX O H VO REUSI SA TERMIN NOUL SITE SI MA SA VA TRIMIT LA TOTI UN PM CU NOUA ADRESA! VA ROG NU IGNORATI MESAJUL!
 
HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Ultima carte citita

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Akate
Founder Admin
Founder Admin
Akate


Female
Number of posts : 198
Age : 32
Locatie : My darkness lite
Registration date : 2006-06-28

Ultima carte citita Empty
PostSubject: Ultima carte citita   Ultima carte citita Icon_minitime12.09.06 12:19

Ultima carte pe care eu am citit-o e "Veronika se hotaraste sa moara" de Paulo Coehlo...ce pot spune despre ea, este o carte care merita dat fiind faptul ca vorbeste despre acei oameni care ies din tiparul normalitatii si gandesc diferit fata de altii...actiunea se poate spune ca este estul de statica si bazata in definitiv pe o singur dorinta a personajului principal, aceea de a murii cu orice pret. Pentru ca Veronika la varsta de 24 de ani a considerat ca a trait tot ce se putea hotaraste sa se sinucida cu o supradoza de calmante(somnifere)...daca vreti sa aflati mai multe va recomand sa cititi cartea, merita.
Back to top Go down
http://animeheart.heavenforum.com
lizzuka
Novice
Novice
lizzuka


Female
Number of posts : 9
Age : 32
Locatie : departe...
Registration date : 2006-10-20

Ultima carte citita Empty
PostSubject: Re: Ultima carte citita   Ultima carte citita Icon_minitime20.10.06 21:34

Pai... ultima carte citita este Puteri Periculoase de E. Rose Sabin si face prte din seria Scoala de Vrajitorie.
Cartea, de fapt seria e ceva in genul Harry Potter, dar destul de draguta... asta daca exclud unele pasaje de-a dreptul plictisitoare.
Back to top Go down
Florin12
Novice 2
Novice 2
Florin12


Male
Number of posts : 43
Age : 34
Locatie : Rm.Sarat
Registration date : 2006-10-21

Ultima carte citita Empty
PostSubject: Re: Ultima carte citita   Ultima carte citita Icon_minitime26.10.06 22:08

Ultima carte pe care am citito este Harap Alb de Mihail Sadoveanu.....a trebuit sa o citesc pt la scoala!Iar ultima carte pe care am citito din placere este Azazel,scrisa de un calugar.O carte intradevar foarte frumoasa si amuzanta,este numai despre draci si poznele pe care le fac.(Azazel asta fiind unul dintre ei)
Back to top Go down
Suigintou
Novice
Novice
Suigintou


Female
Number of posts : 22
Age : 33
Registration date : 2006-11-09

Ultima carte citita Empty
PostSubject: Re: Ultima carte citita   Ultima carte citita Icon_minitime11.11.06 13:40

ultima carte a fost Three Comrades de Erich Maria Remarque....este vorba de 3 prieteni buni care au fos impreuna in primul razboi mondial, catea este f trista dar f frumoasa si merita citita de cei care sunt destul de maturi pt o carte ca asta... are mesaje ascunse despre viata si poate fi inteles usor de cei care au citit carti de genul asta...este una dintre preferatele mele carti Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Ultima carte citita Empty
PostSubject: Re: Ultima carte citita   Ultima carte citita Icon_minitime

Back to top Go down
 
Ultima carte citita
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Fun Zone :: Carti-
Jump to: