Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ROG TOTI USERI SA FIE ATENTI LA ACEST MESAJ: SITEUL SE MUTE PE O NOUA ADRESA: www.anime-jp.in-goo.com PROMIT CA IN APX O H VO REUSI SA TERMIN NOUL SITE SI MA SA VA TRIMIT LA TOTI UN PM CU NOUA ADRESA! VA ROG NU IGNORATI MESAJUL!
 
HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Bleach

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Ayame
Novice 2
Novice 2
Ayame


Female
Number of posts : 47
Age : 32
Locatie : From a frozen world
Registration date : 2006-09-12

Bleach Empty
PostSubject: Bleach   Bleach Icon_minitime13.09.06 9:24

Title : Bleach
Official Site: http://www.tv-tokyo.co.jp/anime/bleach/index.html
Category: TV
Total Episodes: -
Genres: Action, Martial Arts
Year: Published 2004
Studio: Studio Pierrot
US Distribution Viz Communications, Inc.

Plot summary: Kurosaki Ichigo este un student de 15 ani, cu abilitatatea de a vedea fantome/spirite. Viata lui s-a schimbat in ziua cand a intalnit-o pe Kuchiki Rukia, o shinigami(stiu ca suna ciudat). Pentru a-si salva familia de Hollows(mancatori de suflete), Rukia isi trasfera puterile in Ichigo, si o data cu puterile si responsabilitatile ei(anume de a conduce spiritele pierute spre Soul Society-->un fel de rai).

Bleach 3830ky0
In mare, cred ca e un anime reusit, desi la fel ca Naruto, are parte de fillere. Momentan anime-ul este inca in periada fillerelor, dar se zvoneste ca in maximum 10 saptamani acestea se vor termina(speram). Cu toate ca are parte de fillere este bine ca Bountou sunt niste adversari puternici. Momentan asteptam continuarea ca nu am ce face... Pacat ca se scoate doar un episod pe saptamana, ne face sa asteptam atat de mult!

Ca personaj o prefer pe Inoue Orihime, desi e cam prostuta, are un suflet mare si e dragutza si intotdeauna face animeul mai interesant si amuzant.

OST-ul e reusit, se potriveste cu actiunea si totul ce se petrece pe moment, iti mareste suspansul si iti ofera o senzatie ca ai fi langa ei...

La partea de grafica, nu am ce comenta, e un anime nou si are o grafica reusita, fazele in care apare energie vizibila (sa zic asa) sunt foarte tari si bine realizate.

Spoiler warning
Cel mai mult mi-au placut partile de pe vremea cand ichigo mergea sa o salveze pe Rukia... Te tinau in suspans si nu stiai la ce sa te astepti Very Happy ... Yoruichi m-a amuzat cand am vazut ca se transforma intr-o femeie--->si fata pe care o facea ichigo cand o vedea Laughing ... Desi a fost trista partea sa o vezi pe Rukia cum sta cum sta si isi asteapta moartea :-| imi placea ca Ichigo se "distra" luptandu-se cu totii... Faza cand a venit sa o salveze pe Rukia impreuna cu Renji si a aruncat-o de pe stalpul ala am derulat-o de cateva ori, m-am ras pana n-am mai putut Laughing ...
Acum asteptam sa se termine lalaiala asta cu Bountou desi nu stiu daca va fii prea curand, dat fiind ca iar sunt in Soul Society si pot absorbi orice de pe-acolo...more power...

Anyway, alte pareri ?
Back to top Go down
http://www.electricity-anime.myforum.ro
Akate
Founder Admin
Founder Admin
Akate


Female
Number of posts : 198
Age : 32
Locatie : My darkness lite
Registration date : 2006-06-28

Bleach Empty
PostSubject: Re: Bleach   Bleach Icon_minitime13.09.06 9:56

Bleach este un anime foarte interesant, e in topul preferintelor mele, actiunea este destul de buna si povestea mai originsla, personajele sunt bine desenate si imi place destul de mult soundtrackul, merita vazut cu siguranta
Back to top Go down
http://animeheart.heavenforum.com
 
Bleach
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Stiluri Generale Anime :: Actiune-
Jump to: